Υλικά!!!
![😋](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t0/1/16/1f60b.png)
![👌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7b/1/16/1f44c.png)
![👍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f44d.png)
1 πακέτο φαρίνα (500γρ)
440 γρ ζάχαρη
4 αυγά
1 βανίλια
260 ml γάλα
250 γρ βούτυρο(σε θερμοκρασία δωματίου)
γλάσσο
μισή κουβερτούρα
μισή κουβερτούρα γάλακτος
1 κ σ βούτυρο
λίγη κρέμα γάλακτος
Εκτέλεση!!!
Στο μίξερ χτυπάμε τα αυγά με το βούτυρο κ τη ζαχαρη, ρίχνω τα υπόλοιπα υλικά κ ανακατεύω να ενωθούν καλά. Σε βουτυρωμενη φόρμα ρίχνω το μισό μίγμα κ στο υπόλοιπο πρόσθεσα κακάο κ χτύπησα να ενωθούν. Το έριξα στη φόρμα κ ανακατεψα λιγο τα μίγματα. Εψησα σε προθερμασμενο φούρνο στον αέρα στους 180 για καμιά ώρα. Μολις κρύωσε κ ξεφορμαρα, έριξα γλάσσο(μισή κουβερτουρα,μισή κουβερτουρα γάλακτος,1 κ σ βούτυρο κ λίγο κρεμα γαλακτος κ τα έλιωσα)