Υλικά
– 1 κεσεδακι γιαούρτι
– 2-3 αυγά
– 3 κ.σ.γεματα φαριν απ
– 3 κ.σ ελαιόλαδο
– 250γρ φέτα κατσικίσια
– μαυροπιπερο
– μισό ματσάκι δυόσμο πλυμένο ψηλόκομμενο
Εκτέλεση
1 κεσεδακι γιαούρτι 2-3 αυγά είχα χωριάτικα…3 κ.σ.γεματα φαριν απ 3 κ.σ ελαιόλαδο 250γρ φέτα κατσικίσια..μαυροπιπερο μισό ματσάκι δυόσμο πλυμένο ψηλόκομμενο…σε ένα μπολ χτυπώ τα αυγά με το σύρμα και προσθέτω το γιαούρτι ανακατεύω…συνεχίζω με τα υπόλοιπα υλικά…ανακατεύω καλά σε ένα τηγάνι αντί κολλητικό ρίχνω 3 κ.σ.ελαιόλαδο αφήνω να ζεσταθεί σε μέτρια ένταση…και ρίχνω το περιεχόμενο το γυρίζω πάνω κάτω μέχρι να πάρει χρυσαφένιο χρώμα…είναι έτοιμο για σερβίρισμα μοσχομυριστο!!!
Η Συνταγή είναι από ArtemisTaia Arampatzi – “ΟΙ ΧΡΥΣΟΧΕΡΕΣ / ΗΔΕΣ”.